بعد پنجم

دغدغه ما

من یک طراح صنعتی هستم، حدود 9 سال پیش با تکنولوژی چاپگرهای سه بعدی آشنا شدم ، این تکنولوژی برای من به شدت انقلابی بود. به این دلیل که برای ساخت مدلهای پیچیده دیگر نیاز به صرف وقت هزینه بالا نبود. با این روش می توانستم با هزینه کمتر و زمان سریعتر یک مدل سه بعدی از ایده خود داشته باشم. لذت استفاده از این ابزار پر کاربرد منشا ورود مدریک به دنیای ساخت انواع چاپگر سه بعدی بود. مهندسی معکوس بر روی مدل های موجود صورت گرفت، پس از بهینه سازی به محصولات جدید به کیفیت بهتر رسیدیم و توانستیم انواع چاپگر را در ابعاد مختلف با تکنولوژی های گوناگون ،علاوه بر بومی سازی ، ارتقا دهیم. در زمان استفاده از پرینترهای سه بعدی متوجه شدیم که این نوع پرینتر معایبی نیز دارد که میتوان به سرعت پایین فرآیند چاپ اشاره کرد.این دغدغه موجب اختراع چاپگر پنج بعدی شد.
این چاپگر قادر است فرآیند چاپ سه بعدی را تا چهار برابر سریعتر و رزولیشن چاپ را تا دو برابر چاپگرهای سه بعدی افزایش دهد.

مهارت‌های تیم

با توجه به اینکه چاپگر پنج بعدی یک ماشین ابزار الکترونیکی و مکانیکی می باشد، نیاز به تخصص های مختلف از جمله: مکانیک ماشین ابزار- الکترونیک- برق صنعتی- مکاترونیک و نرم افزار دارد که در کنار یک کار تیمی در تخصص های ذکر شده می توانند به این مهم دست پیدا کنند.
1- مکانیک ماشین ابزار: مهارت طراحی مکانیزم ها و شاسی
2- الکترونیک: طراحی مدار الکترونیکی و ارتباط آن ها
3- مکاترونیک: نحوه ی هماهنگی بین اجزاء مکانیکی و الکترونیکی
4- نرم افزار: هوش مصنوعی ماشین ابزار جهت ارتباط اجزای ماشین با برد مرکزی

رؤیاهای تیم

تولید انواع چاپگرهای سه بعدی و پنج بعدی در مدل ها و ابعاد مختلف جهت استفاده در صنعت- هوا فضا- معماری- آموزش- پزشکی- هنر و …

اشتراک

0 از 10,000,000 ریال

برای حمایت از کمپین بایستی به حساب کاربری خود وارد شوید:
اگر در پلتفرم نوآوری هم آوا حساب دارید، وارد حساب خود شوید
ورود به حساب کاربری
اگر تا کنون ثبت نام نکردید، برای حمایت ثبت نام کنید
ثبت نام حامی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پلتفرم نوآوری هم آوا

هم‌آوا

“شرکت هم‌آوا” ( با نام ثبتی کارخانه نوآوری هم‌آوا) از ادغام شتاب‌دهنده آواتک در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات (شامل شتابدهنده آواگیمز)، شتاب‌دهنده شزان در حوزه فناوری‌های همگرا، فضای کاری اشتراکی زاویه و شرکت نوآوا ارائه‌‌کننده‌ی راه‌ کارهای رشد به کسب‌وکارها، شکل گرفته است و اکنون در محل کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار است.

همراهان

ساخته شده با و در کارخانه نوآوری هم‌آوا (پائیز۱۳۹۹ )