دایاتان، در لحظه خنک شو

دغدغه ما:

از اولین روزی که دانشگاه رو تجربه کردم حس کردم یه جای کار می لنگه! حجم زیادی داده وارد مغزم می شد اما خروجیِ معناداری حاصل نمی شد. بالاخره پرسیدن (( چرا؟ )) ها کار دستم داد و تصمیم گرفتم از چهارچوب عُرف بزنم بیرون. عاشق رشتم یعنی مهندسی پلیمر بودم و می دونستم می تونم برم سراغ کار های بهتر از رقابت بر سر معدل! به بررسی بازار پرداختم و سعی کردم نیازی رو پیدا کنم که هم بُعد فردی داشته باشه هم بُعد ملی. رسیدم به کولر ها و پنکه ها! تو کشور ما سالیانه بیش از یک میلیون کولر آبی و پنکه تولید میشه و رتبه دوم صادرات رو هم تو دنیا داریم. حتما می پرسین چی بهتر از این؟!
مشکل اونجاست که ما هنوز داریم با تکنولوژی 50 سال پیش کولر آبی تولید می کنیم که نتیجش میشه کولر آبی با برچسب مصرف انرژی G!
یعنی A نه، B نه، C نه، D نه، E نه، F نه و بله G ! و این یعنی فاجعه مصرف انرژی یعنی بیش از 54% مصرف برق کشور در تابستان ها مربوط به کولر های آبی هست و حالا کولر های گازی که مصرفشون 3 برابر بیشتر هست بماند! در این میان از مصرف آب این کولر ها غافل نشیم که بعضا به ۳۰ لیتر در ساعت هم میرسه. ولی چرا ما رتبه دوم صادرات کولر آبی تو دنیا هستیم؟ چون بزرگترین بازار کولر آبی کشور همسایه ما یعنی عراق هست که چون کشور توسعه یافته ای نیست کولر های آبی ما رو ترجیح میدن چون ارزونتر درمیاد. اما مشکل بزرگتر این است که در پنج سال گذشته ایرانی که بیشترین سهم رو در بازار عراق داشت جای خودش رو به چین داده. خلاصه که در داخل بحران انرژی آب و برق، در خارج از دست رفتن بازار!
با تیم با انگیزه ای از دانشجو ها شروع کردیم به طراحی یه کولر آبی با تکنولوژی سرمایشی بر پایه مواد پلیمری. کولری که طراحی شد در مقایسه با کولر های آبی امروزی 95 درصد مصرف آب کمتری داره و مصرف برقش در حد یک پنکه هست. دلیل مصرف انرژی بسیار کمتر در این کولر بخاطر تکنولوژی سرمایشی آن است که برای فرایند سرمایش برقی مصرف نمیکند! فوق العاده زیباست و ۱۰۰ درصد ایمن هست. قیمت نهایی این محصول در محدود پنکه های موجود در بازار است. اسمش رو گذاشتیم (( دایهوم )).
نمونه موفق محصول ساخته شده و برای نهایی کردن ظاهر محصول نهایی نیاز به منابع مالی داریم.

مهارت‌های تیم:

تیم ما بیشتر از هر مهارت دیگری در انعطاف پذیری تبحر دارد. اعضا یکدل و صمیمی هستن و به وقت کار متمرکز و جدی.
از جمله مهارت های فنی تیم می توان به تسلط به نرم افزار های طراحی سه بعدی، شبیه سازی و رندرینگ اشاره کرد.
پشتوانه علمی تیم هم علاوه بر اعضا شامل اساتید دانشگاه نیز می شود.

رؤیاهای تیم:

می خواهیم جزو بهترین ها در ارز آوری باشیم.
می خواهیم با مرز دانش صنعت بسازیم نه با مهندسی معکوس محض
چشم انداز ۵ ساله تیم رسیدن به ۵۰ درصد از بازار جهانی و ۹۰ درصد از بازار داخلی است و نهایتا بعد از 3 سال دیگر عرضه اولیه سهام شرکت در بورس
می خواهیم سبد کاملی از محصولات انحصاری برای کشورمان در بازار خارج ارائه دهیم و بصورت تخصصی در حوزه انرژی در سطح جهانی مطرح شویم چون معتقدیم انقلاب بعدی نه اینترنت و نه کامپیوتر های شخصی، بلکه انقلاب انرژی خواهد بود.

اشتراک

0 از 10,000,000 ریال

برای حمایت از کمپین بایستی به حساب کاربری خود وارد شوید:
اگر در پلتفرم نوآوری هم آوا حساب دارید، وارد حساب خود شوید
ورود به حساب کاربری
اگر تا کنون ثبت نام نکردید، برای حمایت ثبت نام کنید
ثبت نام حامی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پلتفرم نوآوری هم آوا

هم‌آوا

“شرکت هم‌آوا” ( با نام ثبتی کارخانه نوآوری هم‌آوا) از ادغام شتاب‌دهنده آواتک در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات (شامل شتابدهنده آواگیمز)، شتاب‌دهنده شزان در حوزه فناوری‌های همگرا، فضای کاری اشتراکی زاویه و شرکت نوآوا ارائه‌‌کننده‌ی راه‌ کارهای رشد به کسب‌وکارها، شکل گرفته است و اکنون در محل کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار است.

همراهان

ساخته شده با و در کارخانه نوآوری هم‌آوا (پائیز۱۳۹۹ )