کولکس

کولکس؛ راهکاری نو در رفع سنگ کلیه

دغدغه ما:

سنگ کلیه (Urolithiasis) بیماری است که با تشکیل سنگ های ادراری در دستگاه ادراری مشخص می شود. این یک اختلال شایع با میزان عود 70٪-81٪ در مردان و 47-60٪ در زنان، است و تقریباً 12٪ از جمعیت را مبتلا می کند . به طور کلی ، سنگ کلیه گروه های سنی از کمتر از 1 سال تا بیش از 70 سال را تحت تأثیر قرار می دهد. خطر تشکیل سنگ به طور کلی در مردان 2-4 برابر بیشتر است .
پزشکان معمولاً سنگ کلیه را درمان نمی کنند بلکه فقط درد را درمان می کنند تا زمانی که سنگ از بین برود. بسیاری از داروهای شیمیایی مانند داروهای مدر و داروهای ضد درد مخدر در درمان سنگ کلیه استفاده می شوند. با این وجود استفاده بیش از حد از این داروها ، منجر به بروز بیشتر عوارض جانبی دارو می شود.
با این حال این روش های درمانی پرهزینه و دردناک هستند و برای بیماران راحت نیستند.
رژیم گیاهخواری ، که بر گیاهان و مایعات استوار است ، می تواند در پیشگیری و درمان سنگ کلیه مفید باشد. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از سنگ کلیه نوشیدن مقدار زیادی آب و رژیم غذایی گیاهی سرشار از منیزیم است. داروهای موجود برای پیشگیری از سنگ کلیه در تمام بیماران موثر نیستند و بسیاری از آنها با عوارض جانبی همراه هستند که استفاده طولانی مدت از آنها را با مشکل مواجه می کند. با این حال ، اکثر این داروهای استاندارد که برای پیشگیری و بهبود بیماری سنگ کلیه مورد استفاده قرار می گیرند ، در همه موارد از نظر هزینه و عود مجدد مناسب نیستند .
امروزه داروهای گیاهی محبوبیت زیادی کسب کرده اند ، زیرا داروهای گیاهی موثرتر هستند ، عوارض جانبی کمتری دارند و میزان عود تشکیل سنگ را کاهش می دهند ، بنابراین جستجوی داروی ضد سنگ کلیه از منابع طبیعی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

مهارت‌های تیم:

تیم ما ترکیبی از انرژی جوانان به همراه تجربه بزرگان است .
تیم ما تشکیل شده از سه دانشجوی داروسازی به همراه یکی از اساتید دانشکده داروسازی که متخصص داروسازی صنعتی هستند ، می باشد .

تیم ما دارای تجربه کار در صنعت داروسازی ، اجرای پروژه های فناورانه و همچنین ثبت اختراعات دارویی به خصوص در زمینه سیستم های دارورسانی می باشد .

رؤیاهای تیم:

امیدواریم روزی بتوانیم با کار و پژوهش علمی بر روی گیاهان بومی ایران داروهایی موثر و مطابق با استاندارد های جهانی تولید کنیم و گامی در جهت افزایش سلامت مردمان این مرز و بوم برداریم و همچنین روزی به یکی از بزرگترین تولید کننده های محصولات گیاهی در کشور و منطقه تبدیل شویم.

اشتراک

0 از 10,000,000 ریال

برای حمایت از کمپین بایستی به حساب کاربری خود وارد شوید:
اگر در پلتفرم نوآوری هم آوا حساب دارید، وارد حساب خود شوید
ورود به حساب کاربری
اگر تا کنون ثبت نام نکردید، برای حمایت ثبت نام کنید
ثبت نام حامی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.